Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno ; Hit kolejki w Zielonej Górze! (relacja zakończona)

Emil Sajfutdinow 3
Nicki Pedersen 2
Brady Kurtz 0
Michael Jepsen Jensen 1

Ależ świetnie wystrzelił ze startu Emil Sajfutdinow! Za Rosjaninem ustawiła się para gospodarzy. Bieg bez większych emocji. Aktualny wynik meczu: (3:3)

BIEG 2

Norbert Krakowiak 3
Dominik Kubera 1*
Damian Pawliczak 0
Bartosz Smektała 2

Krakowiak wygrał start i zablokował na prostej przeciwległej atak Bartosza Smektały. Krakowiak skutecznie bronił się przez cały wyścig. Smektała cały czas atakował Krakowiaka. Do wygranej zabrakło mu dosłownie parę centymetrów! Nieoczekiwany remis! Aktualny wynik meczu: (6:6)

BIEG 3

Piotr Protasiewicz 2
Jarosław Hampel 0
Patryk Dudek 1*
Janusz Kołodziej 3

Wyśmienity start Kołodzieja! Już na przeciwległej prostej miał sporą przewagę nad resztą stawki. Hampel cały czas atakował Dudka. Ostatecznie zielonogórzanin wychodzi lepiej z tej walki. Aktualny wynik meczu: (9:9)

BIEG 4

Piotr Pawlicki 2
Norbert Krakowiak 1
Bartosz Smektała W
Martin Vaculik 3

Bardzo dobry start Martina Vaculika oraz Piotra Pawlickiego! Smektała wysunął się przed Vaculika na przeciwległej prostej i doszło do kontaktu pomiędzy zawodnikami. Słowak upadł na tor, a w jego motocyklu wybite zostały szprychy. Sędzia miał bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie wykluczony został Bartosz Smektała. W powtórce znów dobry start Vaculika. Słowak wyprzedził Pawlickiego już na pierwszym łuku i ze spokojem dojechał do mety. Trwa regulaminowa przerwa na równanie toru. Aktualny wynik meczu: (13:11)

BIEG 5

Patryk Dudek 3
Emil Sajfutdinow 2
Piotr Protasiewicz 1

Dudek wykorzystał atut pierwszego pola i wyskoczył na prowadzenie. Na dystansie Sajfutdinowa kąsał Protasiewicz, jednakże nieskutecznie. Kurtz daleko z tyłu. Aktualny wynik meczu: (17:13)

BIEG 6

Jarosław Hampel 3
Martin Vaculik 0
Janusz Kołodziej 1
Damian Pawliczak 2

Dobry start Hampela. Niespodziewanie na ostatnie miejsce spadł Martin Vaculik. Damian Pawliczak stoczył emocjonujący, fenomenalny pojedynek z Januszem Kołodziejem! Jednakże młodzieżowiec Falubazu okazał się lepszy! Co za bieg! Aktualny wynik meczu: (19:17)

BIEG 7

Nicki Pedersen 2
Piotr Pawlicki 0
Michael Jepsen Jensen 1*
Dominik Kubera 3

Z ostatniej pozycji na pierwszą awansował Dominik Kubera! Minął na prostej przeciwległej Jepsena Jensena i Pawlickiego, a na drugim łuku po szerokiej wyprzedził Pedersena! Cóż za show młodzieżowca Fogo Unii! Trwa regulaminowa przerwa na równanie toru. Aktualny wynik meczu: (22:20)

BIEG 8

Martin Vaculik 2
Dominik Kubera (RZ za Kurtza) 1
Norbert Krakowiak 0

Rezerwa zwykła za Bradego Kurtza pojedzie Dominik Kubera. Na drugim łuku Sajfutdinow skutecznie zaatakował Vaculika, następnie dobierał się do niego też Kubera. Bezskutecznie. Sajfutdinow wygrał z ogromną przewagą. Aktualny wynik meczu: (24:24)

BIEG 9

Niesamowity start Kołodzieja! Popełnił on błąd na drugim łuku, pociągnęło go. Polak nie pozostawiał dłużny Duńczykowi i wyprzedził go przycinką do krawężnika. Aktualny wynik meczu: (27:27)

BIEG 10

Bartosz Smektała 0

Dobry start Patryka Dudka! Następnie ostro z mistrzem świata juniorów pojechał Piotr Protasiewicz, który odprowadził reprezentanta Fogo Unii pod sam płot. Piotr Pawlicki wykorzystał walkę wyprzedzającej go dwójki i przejechał obok kapitana Falubazu! Kapitalny wyścig! Trwa regulaminowa przerwa na równanie toru. Aktualny wynik meczu: (31:29)

BIEG 11

Michael Jepsen Jensen 2
Dominik Kubera (RZ za Kurtza) 0
Martin Vaculik 1*

Hampel na prostej przeciwległej do startu objechał przy bandzie Jepsena Jensena. W tym momencie emocje się skończyły. Bieg bez większej historii. Aktualny wynik meczu: (34:32)

BIEG 12

Emil Sajfutdinow 1

Kapitalne rozegranie łuku Kubery! Sajfutdinow nieco gorzej i spadł na ostatnie miejsce, ale szybko uporał się z Pawliczakiem. Rosjanin atakował Protasiewicza i już niemalże go wyprzedził, ale kapitan Falubazu ,,jak bandyta" zamknął mu drogę na ostatniej prostej! Makabrycznie ostra jazda Protasiewicza! Aktualny wynik meczu: (36:36)

BIEG 13

Patryk Dudek 0
Janusz Kołodziej 1*
Nicki Pedersen 3

Ze startu Zielonogórzanie wyszli na podwójne prowadzenie, ale Pedersen zablokował kolegę z drużyny na przeciwległej prostej. Na drugim okrążeniu dodatkowo Kołodziej wyprzedził Dudka. Trwa regulaminowa przerwa na równanie i polewanie toru. Aktualny wynik meczu: (39:39)

Kapitan Stelmet Falubazu jeździ za ostro, zdecydowanie za ostro...

BIEG 14

Piotr Pawlicki 3
Piotr Protasiewicz 0
Jarosław Hampel 1

Niesamowity start Hampela! Z Polakiem walczył Martin Vaculik, a to z kolei skrzętnie wykorzystał Piotr Pawlicki, który wywiózł... Hampela, co wyszło na korzyść Fogo Unii, gdyż Vaculik musiał przymknąć gaz. Leszczynianie jechali na podwójnym prowadzeniu! Słowak przedzielił na ostatnim łuku parę leszczynian! Niesamowite widowisko! Mecz na miarę hitu kolejki! Aktualny wynik meczu: (41:43)

BIEG 15

Pedersen wygrał start i zamknął Kołodzieja pod bandą! Taki obrót spraw wykorzystał Sajfutdinow, który wysunął się na prowadzenie! Fogo Unia pozostaje niepokonana! Kołodziej do ostatnich metrów walczył z Nicki Pedersenem! Końcowy wynik meczu: (43:47)

Dziękujemy za relację! To był prawdziwy hit kolejki! Fogo Unia Leszno pokonała Stelmet Falubaz Zieloną Górę wynikiem 43:47 i oprócz zwycięstwa wywalczyła też punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu! Fogo Unia Leszno pozostaje niepokonana i robi kolejny, milowy krok w kierunku play-off!