Betard Sparta Wrocław - Forbet Włókniarz Częstochowa ; Pogrom we Wrocławiu! (relacja zakończona)

Rozpoczynamy zawody! Już za chwilę pierwszy wyścig spotkania Betard Sparta Wrocław - Forbet Włókniarz Częstochowa!

BIEG 1

Leon Madsen 2
Max Fricke (ZZ za Woffindena) 3
Paweł Przedpełski 0
Jakub Jamróg 1

Fricke po starcie założył Madsena, a po chwili u jego boku pojawił się Jamróg. Wrocławianin szybko spadł na trzecią pozycję i przez chwilę bronił się też przed atakami Przedpełskiego. Aktualny wynik meczu: (4:2)

BIEG 2

Maksym Drabik 3
Jakub Miśkowiak 1*
Przemysław Liszka 0
Michał Gruchalski 2

Dobry start Gruchalskiego, ale Drabik uporał się z rywalem już na wyjściu z pierwszego łuku. Liszka daleko z tyłu. Aktualny wynik meczu: (7:5)

BIEG 3

Vaclav Milik 2*
Adrian Miedziński 0
Max Fricke 3
Matej Zagar 1

Niesamowity start Milika, a po chwili po szerokiej dołączył do niego Fricke. Zagar na dystansie atakował Milika i na trzecim okrążeniu na chwilę znalazł się przed Czechem. Umiejętne bronienie Milika doprowadziło do podwójnej wygranej zawodników Wrocławia! Aktualny wynik meczu: (12:6)

BIEG 4

Fredrik Lindgren 0
Maksym Drabik 2*
Michał Gruchalski 1
Maciej Janowski 3

Niesamowity start Drabika! Już po chwili dołączył do niego Janowski i gospodarze po raz kolejny wyszli na podwójne prowadzenie. Para ,,Lwów" daleko z tyłu! Trwa regulaminowa przerwa na równanie toru. Aktualny wynik meczu: (17:7)

BIEG 5

Max Fricke 2
Leon Madsen 3
Vaclav Milik 1*

Bardzo dobry start gospodarzy! Milik na drugim łuku wyprzedził Madsena, ale kontra Duńczyka była natychmiastowa, po czym Czech znów skutecznie odpowiedział. Zażarta walka doprowadziła do tego, że Madsen ostatecznie przedarł się na pierwsze miejsce i zawalczył o remis w tym biegu. Aktualny wynik meczu: (20:10)

BIEG 6

Adrian Miedziński 2
Matej Zagar 1*

Najlepiej spod taśmy wyszedł Miedziński! Zagar wdarł się w walkę z Janowskim. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław był na tyle szybki, że obydwaj Częstochowianie nie mieli nic do powiedzenia. Liszka daleko za rywalami. Aktualny wynik meczu: (23:13)

BIEG 7

Maksym Drabik (ZZ za Woffindena) 3
Fredrik Lindgren 1
Jakub Jamróg 2
Jakub Miśkowiak 0

Drabik jako ZZ. Bieg przerwany! Ostrzeżenie dla Jamroga za próbę kradzieży startu i dotknięcie daszkiem maszyny startowej. W powtórce Drabik wygrał start, a Jamróg przyciął do krawężnika. Gospodarze ponownie znaleźli się na podwójnym prowadzeniu! Trwa regulaminowa przerwa na równanie toru. Aktualny wynik meczu: (28:14)

BIEG 8

Maciej Janowski 2
Damian Dróżdż (RZ za Przedpełskiego) 0
Maksym Drabik 1

Dróżdż za Przedpełskiego. Dobry start Janowskiego, ale Madsen kapitalnie napędził się po szerokiej i minął obu zawodników Betardu Sparty. Aktualny wynik meczu: (31:17)

BIEG 9

Matej Zagar 2
Jakub Jamróg 3
Gleb Czugunow (ZZ za Woffindena) 1

Dobry start pary gości! Jamróg na drugim łuku wyprzedził parę Włókniarza. Później Czugunow z łatwością uporał się z Miedzińskim. Aktualny wynik meczu: (35:19)

BIEG 10

Vaclav Milik 0
Fredrik Lindgren 3

Nierówno poszła taśma. Bieg będzie powtórzony. Trwa naprawa zamka maszyny startowej. Dodatkowo ostrzeżenie za próbę kradzieży startu dostaje Michał Gruchalski! Kontrowersyjna sytuacja z upomnieniem dla zawodnika. Pojawi się ona na pewno w artykule na Żużlowej Energii jako analiza tego spotkania. W powtórce wyścigu 10 znakomity start gości! Jednakże Fricke na trzecim okrążeniu zdołał ich przedzielić. Pierwsza wygrana biegowa ,,Lwów" w tym spotkaniu! Trwa regulaminowa przerwa na równanie toru. Aktualny wynik meczu: (37:23)

BIEG 11

Leon Madsen (RT za Przedpełskiego) 3
Maciej Janowski 0
Fredrik Lindgren (RT za Miedzińskiego) 1

Podwójna rezerwa taktyczna ze strony gości. Dobry start Madsena, ale bardzo umiejętne i inteligentne zachowanie Janowskiego na pierwszym łuku dało mu prowadzenie. Na kolejnym okrążeniu kapitan Betardu Sparty Wrocław wzięty w kanapkę przez gości, przez co spadł na ostatnie miejsce. Zawodnicy tasowali się aż do mety. Aktualny wynik meczu: (39:27)

BIEG 12

Michał Gruchalski (RT za Miśkowiaka) 1
Vaclav Milik 3

Rezerwa taktyczna za Jakuba Miśkowiaka pojedzie Michał Gruchalski. Kapitalny start Milika! Madsen stracił sporo czasu, aby przebić się na drugą pozycję, przez co nie był w stanie dogonić Czecha. Aktualny wynik meczu: (42:30)

BIEG 13

Gleb Czugunow (ZZ za Woffindena) 3

Fenomenalna jazda Rosjanina pod bandą! Wydawało się, że Zagar nie zostawi mu tam ani centymetra, a mimo to Czugunow przemknął obok pary gości. Przy krawężniku pewnie jechał za to Fricke. To już jest pewne! Bonus i zwycięstwo meczowe zgarnia Betard Sparta Wrocław! Trwa regulaminowa przerwa na równanie toru. Aktualny wynik meczu: (47:31)

BIEG 14

Maksym Drabik (RZ za Milika) 3
Matej Zagar (RT za Przedpełskiego) 1

Drabik za Milika, Zagar jako taktyczna za Przedpełskiego. Dobry start Lindgrena! Gospodarze napędzili się po szerokiej na drugim łuku i na drugim okrążeniu wyprzedzili parę Włókniarza. Aktualny wynik meczu: (52:32)

BIEG 15
Gleb Czugunow (RZ za Fricke) 1
Matej Zagar 0

Dobry start Jamroga, ale Madsen umiejętnie przyciął do krawężnika na wyjściu z pierwszego łuku. Mimo to, zawodnicy Betard Sparty utrzymali się na czele stawki. Madsen jednak mocno wypchnął Czugunowa, który spadł na ostatnie miejsce. Ostatecznie udało mu się przedrzeć na punktowaną pozycję. Końcowy wynik meczu: (56:34) To był prawdziwy pogrom! Częstochowianie zostali wręcz znokautowani na torze we Wrocławiu! 22-punktowa wygrana drużyny osłabionej brakiem Taia Woffindena musi robić wrażenie na wszystkich rywalach. Zasłużenie bonus i zwycięstwo meczowe zgarnia Betard Sparta Wrocław!

Dziękujemy za relację i już teraz zapraszamy na relację z kolejnego niedzielnego meczu pomiędzy Falubazem Zieloną Górą, a Unią Leszno!